usunąć EvilGnome: Metoda krok po kroku, aby pozbyć się EvilGnome

EvilGnome: A Malware, które narusza system operacyjny Linux

EvilGnome jest jednym z rzadkich szkodliwych programów, które są dostosowane do wpływu na system Linux. W świecie cyberprzestępczości prawie 90% złośliwego oprogramowania jest tworzone w celu skompromitowania systemu operacyjnego Windows, ponieważ ten system operacyjny jest zbyt popularny na świecie. Po Windows Mac jest drugim co do wielkości używanym systemem operacyjnym, ale Linux, jest jednym z najrzadziej używanych systemów operacyjnych. Tak więc złośliwe oprogramowanie dla Linuksa nie jest gorącym tematem w świecie cybernetycznym. Ale w dzisiejszych czasach badacze szkodliwego oprogramowania zidentyfikowali nowe złośliwe oprogramowanie Linux o nazwie EvilGnome, które imituje legalną aplikację Linux o nazwie GNOME.

Usuń EvilGnome

Szybki podgląd na EvilGnome

  • Name – EvilGnome
  • Typ – Malware, Trojan
  • Wpływ na ryzyko – ciężkie
  • Podatny system operacyjny – Linux
  • Głównie pochodzi z – Rosja
  • Utworzone przez – Grupa hackująca Gameredon

Zło Gnome pochodzi głównie z Rosji

Po dogłębnej analizie przykładowego ataku EvilGnome , eksperci spekulowali, że jest to trojan backdoor promowany na Linuxie jako narzędzie hakerskie, które jest głównie rozwijane przez niesławną Grupę Gamaredon. W rzeczywistości ta grupa hakerska pochodzi od Chine i jest aktywna od 2013 r. Złośliwe oprogramowanie EvilGnome zostało zaprojektowane głównie przez jego programistę do szpiegowania niczego niepodejrzewających lub ukierunkowanych użytkowników Linuksa. W rzeczywistości jest wyposażony w kilka modułów backdoora i funkcje spyware, co czyni go najgorszym w przypadku docelowego systemu operacyjnego Linux.

Mechanizm zakażenia używany przez złego gnoma

EvilGnome jest uważany za najgorsze złośliwe oprogramowanie dla Linuksa, które dostarczono w Systemie potajemnie przy pomocy samorozpakowującego się archiwum specjalnie stworzonego przy użyciu skryptu make self shell ze wszystkimi wygenerowanymi metadanymi. Często upuszcza złośliwy ładunek jako metodę dołączoną do archiwum w swoich nagłówkach. Taki złośliwy atak złośliwego oprogramowania jest zautomatyzowany przy pomocy argumentu autorun pozostawionego w nagłówku wykonywalnego ładunku. Ładunek zazwyczaj nakazuje mu wykonanie setup.sh. To złośliwe oprogramowanie może również dodać się do systemu Linux jako skrypt powłoki gnome-shell-ext.sh.

Zapoznaj się z notorycznymi możliwościami EvilGnome

Oszuści lub programiści EvilGnome wybrali kilka niecodziennych podejść do prowadzenia wrogich działań. Zamiast celować w serwery użytkowników, cyberprzestępcy wybrali użytkowników Linuksa. Jeśli uważasz, że szpieguje tylko na ekranie komputera i robi zrzuty ekranu, to się mylisz, ponieważ oprócz tego włącza mikrofon i używał go do nagrywania dźwięku i przesyłania ich do serwera atakującego. Krótko mówiąc, narazi to twoją prywatność i zniszczy twój komputer. Poza tym jest w stanie pobrać kilka plików z komputera, przesłać różne dodatkowe złośliwe oprogramowanie, dodać funkcję keyloggera do komputera i wiele więcej. Nie ma żadnego właściwego powodu, aby utrzymywać takie złośliwe oprogramowanie na komputerze przez dłuższy czas. Dlatego też zaleca się użytkownikom, aby wybrali natychmiastową instrukcję usuwania EvilGnome, aby łatwo i całkowicie pozbyć się złośliwego oprogramowania.

download

Techniczny Opis i szkodliwe oddziaływania od EvilGnome

EvilGnome Jest identyfikowana jako jeden z najstraszniejszych złośliwego oprogramowania, który został sklasyfikowany wirusa Trojan. Kiedy ten paskudny zagrożenie zostanie zainstalowany na komputerze, to będzie to z pewnością utrzymuje generując różne pliki i foldery w celu okupu wykonuje swoje szkodliwe działania w celu zaszkodzić komputera poważnie. Podobnie jak inne wirusa Trojan to zagrożenie EvilGnome jest również zaprogramowany do wykorzystywania prywatność systemu i udzielić zdalnego dostępu do zdalnych zainfekowanym komputerze, hakerów i cyberprzestępców osobom trzecim. Jej obecność wewnątrz komputera nie tylko spowodować, aby zwinąć bezpieczeństwo systemu poprzez uszkodzenie plików rejestru i niszcząc ważne właściwości systemu Windows, ale także zagrożenie to może z łatwością wykraść wszystkie ważne cenne informacje, a nawet przeglądający szczegóły mogą również łatwo zagrożona przez tego szkodliwego trojana.

trojan infected

Kiedy i jak wejdzie na komputerze?

Istnieje wiele możliwych sposobów służą do przenika takiego błędnego zagrożenie na komputerze docelowym, pewne wspólne metody są: –

1. Pochodzi z darmowych spożywczych i dołączonym bezpłatnym instalacji

2. Zwykle osadzone z załącznikami spamu i zainfekowanych linków

3. Inne PUP i złośliwe oprogramowanie wykorzystywane są również do spadku tego EvilGnome

4. Peer to peer, odwiedzając skażonych terenów i usuwanie zainfekowanych mediów są również odpowiedzialne za ten dystrybucji złośliwego oprogramowania.

Wiedzieć szkodliwych oddziaływań i poważne konsekwencje EvilGnome

1. Jej obecność może osiągnąć systemu, jak również tożsamość ofiary z grupy wysokiego ryzyka ze sprzedaży lub udostępniania danych zgromadzonych w czarnym rynku.

2. To może z łatwością korzystać z zasobów systemowych i śledzić ofierze każdego pojedynczego działania zdalnie

3. To może stworzyć furtkę, aby umożliwić instalację podobnych zagrożeń i innych rogueware

W związku z tym bardzo ważne jest, aby usunąć EvilGnome szybko z komputerem.

Proste kroki, aby usunąć ręcznie EvilGnome

EvilGnome Rzeczywiście jest zagrożeniem, które powinny zostać usunięte z komputera jak najszybciej. Poniżej znajduje się kilka kroków ręcznych, które pomaga pozbyć EvilGnome

Metoda 1: EvilGnome Usunięcie z Panelu sterowania Windows 8

1. Wybierz Szukaj w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wpisz polecenie Panel sterowania.

Windows 8

2. Po wyświetleniu okna Panel sterowania, wybierz Odinstaluj EvilGnome w ramach programów i kliknij na nią.

Metoda 2: EvilGnome Usunięcie z panelu sterowania systemu Windows 7 / XP i Vista

1. Kliknij na przycisk Start z pomocą panelu zadań pulpitu

Windows XP

2. Gdy okna panelu sterowania pojawi wybierz opcję Odinstaluj program w sekcjach programu i kliknij na nim.

3. Kliknij zainstalowany w ramach programu oraz funkcji okna

Step 3

4. Wybierz EvilGnome i kliknij Uninstall

step 4

Dla systemu Windows 10

1. Kliknij przycisk Start Menu

Windows 10

2. Kliknij na systemie> Ustawienia

Windows 10 step 2

3. Kliknij przycisk Dodaj i funkcje w menu systemowym

Windows 10 step 3

4. Z listy wybierz EvilGnome i kliknij Odinstaluj Buttona

Windows 10 step 4

EvilGnome od rejestru systemu Windows

1. Kliknij przycisk Uruchom edytor rejestru z MS i wybierz Uruchom

Step 1

2. Wpisz polecenie regedit w oknach Run i kliknij OK

Step 2

3. Lista wpisów rejestru pojawi się i sprawdzić program pod HEKY_LOCAL_MACHINE.. Jeśli widzisz nieznanych plików, wpisz nazwę programu z rozszerzeniem w polu wyszukiwania. Jeśli znajdziesz jakieś EvilGnome plików wyjmij go natychmiast.

Step3

download

EvilGnome Usunięcie z Microsoft Edge

1. Kliknij przycisk More (…) -> Kliknij Ustawienia-> Gdy pasek adresu otwiera

MIcrosoft EDge 1

2. Wybierz określone PAGE- raz> opcje otwiera

EDge step 2

3. Wybierz bezpłatną infolinią> umieścić adres URL, aby zobaczyć domyślną stronę główną, a następnie kliknij przycisk Usuń

Edge step 3 image

EvilGnome Usunięcie z Google Chrome

1. Przejdź do Chrome Przycisk Menu> Narzędzia> Rozszerzenia

google-chrome step1

2. Wybierz EvilGnome i inne związane programu i kliknij na śmieci Bin

EvilGnome Usunięcie z Mozilla Firefox

Otwórz przeglądarkę Firefox Przycisk Menu> Wybierz Dodatki> Wybierz EvilGnome i inne związane programu kliknij przycisk Usuń, a.

Firefox step 1

EvilGnome Usunięcie z Internet Explorer

1. Otwórz Internet Explorer kliknij przycisk Narzędzia, a następnie Add-on narzędzi i rozszerzeń

IE-Reset-Tools-Manager-addons-1

2. Wybierz EvilGnome i inne szkodliwe programy związane> kliknij usuń przyciski

Usunąć EvilGnome Używając Windows Scanner oprogramowaniem

EvilGnome Jest to niebezpieczne infekcje, które mogą uszkodzić cały komputer poważnie. więc jest wysoce zalecane, aby użyć programu oprogramowanie skanera w systemie Windows, które usuwania zagrożeń takich jak EvilGnome w łatwy sposób bez wpływu na swój komputer. Jest to najprostszy sposób, aby pokonać z różnego rodzaju trudnościami, jakie napotyka ze względu na obecność w systemie. Chociaż powyższe instrukcja krok może również pomóc usunąć EvilGnome od komputera, ale to wymaga wiedzy technicznej. W tym przypadku program, oprogramowanie skanera w systemie Windows może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Program ten skaner jest dość prosty w obsłudze ze względu na jego przyjazny interfejs użytkownika, tak początkujący mogą również wykorzystywać go bardzo łatwo. Kiedy odwrócił się do tego oprogramowania usunie EvilGnome i związane z nim pliki z komputera za pomocą w kilka sekund. Program skaner nie tylko usunąć EvilGnome od komputera, ale także zwiększyć wydajność komputera i chroni komputer przed atakami w przyszłości. Został on nagrodzony kilkoma renomowanymi nagrodami. A zatem jest to pierwszy wybór do czynienia z wszelkiego rodzaju złośliwych działań wykonywanych przez złowrogą zagrożenia jak malware, spyware, wirusy itd.

Oferuje on doskonałą kompatybilność z wszystkich wersji systemu Windows i mogą być łatwo wykorzystane bez specjalistycznej wiedzy technicznej.

Efektywne funkcje Windows Scanner –

1. Program Skaner Okna zapewniają całkowite skanowanie komputera. To skanuje komputer i wykrywa EvilGnome oraz powiązane z nim pliki i usunąć je.

2. Program Skaner posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, które sprawiają, że nadaje się dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

3. Program skaner jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows.

4. Program skaner systemu Windows zajmuje mniej zasobów systemowych. Tak więc, nie pozostawia żadnych negatywnych skutków na wydajność komputera i pracy z aplikacjami.

5. Jakość części za pomocą programu skanera jest to, że są automatycznie aktualizowane. Tak więc, nie trzeba pobierać i ponownie i ponownie zainstalować jego najnowszą wersję.

Użytkownik Przewodnik Do Usunąć EvilGnome Od Twój Zainfekowane PC

Krok 1: Na początku pobrać oprogramowanie z autoryzowanych stron internetowych, zainstalowanych, a następnie uruchomić i kliknij → “skanuj komputer teraz” opcja.

scanner-1

Krok 2: Po zakończeniu procesu skanowania została zakończona, a następnie kliknij opcję “→ Fix Selected”.

User Guide Step 1

Krok 3: “Spyware Help Desk”, funkcja pozwala zadać i uzyskać wszelkiego rodzaju systemu związanego z jej pomocy ekspertów technicznych związanych EvilGnome lub istniejące zagrożenia.

3-Spyware-HelpDesk

Krok 4: “System Guard” funkcja pomaga zapobiegać swój komputer przed atakami zbliżających się zagrożeń lub malware.

user guide step 4

Krok 5: “Network Sentry” Opcja pomocy w celu zapewnienia usługi, aby utrzymać sieć bezpieczna od złośliwych.

user guide step 5

Krok 6: W końcu “Scan Scheduler” obiekt jest używany, aby wykonać skanowanie komputera w zaplanowanym czasie.

user guide step 6

download

Zapobieganie Porady chronić komputer przed zainfekowaniem EvilGnome –

Ktoś mówi bardzo dobrze “Ostrożność jest lepsza niż leczyć”. utrzymując ten umysł, konieczne jest, aby zachować ostrożność podczas przeglądania Internetu i zainstalowanie dowolnego programu w systemie. Będąc uprzejmy można zmniejszyć możliwości ataku wirusa. Poniżej znajduje się kilka wskazówek zapobiegawczych, które należy wykonać w celu zapewnienia bezpieczeństwa komputera.

1. regularnie aktualizować system operacyjny i program antywirusowy.

2. Unikaj klikając na niechciane wyskakujące reklamy i złośliwych linków

3. Nie otwieraj załączników spamu bez świadomości

4. Zatrzymaj odwiedzenie niepewnych miejsc do oglądania wideo i filmów.

5. Włącz funkcję bezpiecznego przeglądania.